Naše výlety

Výlety na aktuální výstavy

Aktuální výstavy v letošní sezóně.

„Vídeň s návštěvou klenotnice“ 14. června 2023

Přijedeme do Vídně z té nejatraktivnější strany od Vídeňského lesa s vyhlídkou na město přes vinice Grinzingu. Projedeme vinicemi a kolem hřbitova, kde leží mezi slavnými i Gustav Mahler a přes Hohe Warte, kde se zamiloval do své Almy. V Hofburg navštívíme klenotnici s korunovačními klenoty. Ukážeme si mnohé české stopy.

„Baroko! Bavorsko a Čechy“

Česko-bavorská zemská výstava 2023/2024 v Řeznu/Regensburg od 10.5. 2023 do 3.10.2023 v moderním muzeu Haus der Bayerischen Geschichte (hdbg.de). V čase úterý-neděle 9:00 – 18:00. Doprovodný program probíhá současně v nejstarším bavorském městě Řezně, úzce souvisejícím s českou historií.

„Bavorská zemská zahradní výstava ve Freyungu“

Probíhá od 25.5.2023 do 3.10.2023 od 09:00 – 18:00. Vstupné 5€/11€/16€ (lgs2023.de). Jako doplněk zemské výstavy je pěší procházka idylickou přírodou Bavorského lesa kolem horského potoka.

Výlety nejoblíbenější

KLÁŠTERNÍ BOHATSTVÍ  Dolního Bavorska

Benediktinské opatství Metten, klášter Niederalteich odkud přišli benediktini do Čech. I Svatý Vintíř – patron česko-německých vztahů. Bazilika Altermarkt/Osterhofen a klášter Aldersbach – chlouba barokních mistrů bratří Asamů. Kláštery ve Vilshofenu i Mariahilf v Pasově a další. Všude potkáme i českou minulost. Vstup do knihovny v Metten 4€

ŘÍMANÉ ZA HUMNY

Oživlá minulost před příchodem Slovanů. Jak vypadala římská hranice Limes mezi Enns a Pasovem, ležící 100-140km daleko od soutoku Vltavy a Malše? Zemská výstava „Návrat legie“. Doba tehdejší kultury, obchodu i válečnictví tu animací ožívá. Ranné křesťanství v polovině 4.století za našimi humny 500 let před Cyrilem a Metodějem! U Dunaje čeká řada vzácných pamětihodností. Objevme je!

ŠUMAVA A BAVORSKÝ LES

Obě strany pohoří spojuje K.Klostermann a i náš horský vůdce Heinrich Vierlinger. Připravil pro nás putování podél divoké řeky OHE. Každoročně doprovází desítky turistů  v Národním parku i na evropské dálkové trase VIA NOVA. Je znalec přírody a naučil se česky. Přidejte se k bavorsko-českému putování. Les je žhavé téma. Projděme se tu a zamysleme společně. Trasa je dlouhá 12 km.

ZÁŽITKOVÉ ZAHRÁDKY, VINICE a MAKOVÝ DORT

Zahrádky leží na úpatí vinic a skýtají radost pro všechny generace. Inspirace pro milovníhy zahrad!  Hrací ráj pro děti. Projedeme pak vinařským Langelois, nahlédneme do moderního Loisum. Krems und Stein. Dvě spojkou -und- propojená malebná historická města. Z Křemže pak idylickým údolím Wachau přes Dürnstein a Makovou ves domů. Zastávka na makový dort.

VÍDEŇ PRO KAŽDÉ ROČNÍ OBDOBÍ

Od Schönbrunnu k slavným kavárnám. Vídeň je vždy jiná, říká reklamní heslo. Záleží, na co se zaměříme. Na muzea, galerie, zámky a parky,  slavné osobnosti, divadla, fiakry i pajzly (Beisel). Pod památkovou ochranou jsou i vídeňské kavárny. V multikulturním městě je kultura všeho druhu. Na vídeňském stylu se podíleli ve velkém i Češi. Vybraná muzea v ceně výletu pouze první neděli v měsíci.

PĚŠÍ VÝLET KOLEM JEZER

Kolem alpských jezer Wolfgangsee a Mondsee Jednodenní pěší pouť tou nejznámější alpskou krajinou Solné komory. Přírodní krásy se tu snoubí s architekturou poutních kostelů a klášterů. Trasa leží na evropské dálkové cestě VIA NOVA. Pro začátek Vám představíme tento úsek. Na jaře budou následovat další. Pevná turistická obuv žádoucí.

GUSTAVOVÉ KLIMT i MAHLER u jezera ATTERSEE

Gustav Klimt začal Atterské jezero objevovat pro letní osvěžení v létě roku 1900. Hledal klidná místa pro odpočinek a uměleckou inspiraci, a to vše tu našel podobně jako i Gustav Mahler. Objedeme největší jezero Solné komory a navštívíme „Centrum Gustava Klimta“, kde lze jeho obrazy od Attersee lépe pochopit. Cestou domů si připomeneme Vojtěcha Lannu v Gmundenu, kde stojí jedna z jeho rodinných rezidencí.

NAŠE NEJBLIŽŠÍ ALPY

Soutěska Dr.Vogelsangklamm, a jezero Gleinkersee. Totes Gebirge je dobře vidět z Kletě. Objevme spolu tamní skryté přírodní krásy. Bezpečná procházka divokou přírodou po chodníku soutěsky, klášter Spital am Pyhrn, procházka kolem modrého ledovcového jezera a stezkou k ponorné řece Pießling. Tradice hamernictví a výroby širokého sortimentu kos.